+48 730 969 172
prestigoclean@gmail.com

Pranie-czyszczenie wykładzin dywanowych

Co możemy Ci zaoferować?

– czyszczenie wykładzin dywanowych

Czyścimy wykładziny wykonane z włókien takich jak polipropylen, poliester, poliamid, wełna oraz ich mieszanki. Wyjątkiem jest sizal oraz wykładziny z włókien roślinnych, ponieważ absorbują zbyt dużą ilość wody, a plamy powstałe na ich powierzchni są bardzo trudne wręcz niemożliwe do usunięcia. Często podczas schnięcia wykładziny te deformują się, kurczą i odkształcają.
Obecnie większość wykładzin wykonywana jest z włókien syntetycznych. Charakteryzują się one dużą odpornością na wodę, niską chłonnością i krótkim czasem schnięcia. Mimo, że ulegają dość szybko zabrudzeniom bardzo szybko można usunąć praktycznie każdy rodzaj tłuszczu, tusz, pastę do butów, zaschnięte farby akrylowe, lakier do paznokci itp. Większość środków, które używamy do wywabienia plam nie powinny wpłynąć negatywnie na materiał, odbarwić go lub osłabić. W szczególności dotyczy to wykładzin wykonanych z włókien propylenowych, odpornych również na rozpuszczalniki.
Czyszcząc wykładziny należy pamiętać o tym, że:

Wykładzina powinna być przyklejona do podłoża, w innym przypadku po wyschnięciu może delikatnie falować lub co gorsza zacznie jej brakować po bokach.

Wykładziny czyścimy zimną wodą z dodatkiem detergentów starając się, aby wykładzina była równomiernie nawilżona, ale nie przemoczona. Dzięki temu możemy ograniczyć do minimum jej kurczliwość.

Po czyszczeniu wykładziny, dokładnie ją płuczemy wodą z dodatkiem płynów zmiękczających pozbywając się resztek zabrudzeń. Ma to na celu ograniczenie powtórnego zabrudzenia. W przypadku, gdy wykładzina ma długie runo po takim zabiegu jest bardziej puszysta i milsza w dotyku.

Na proces suszenia wykładzin wpływ mają trzy czynniki: temperatura, wilgotność powietrza oraz jego ruch. Idealne warunki do schnięcia to: wysoka temperatura, niska wilgotność oraz wysoka cyrkulacja powietrza.

Często pada pytanie jaką porą roku czyścić wykładziny, kiedy najszybciej schną?

Lato – wysoka temperatura powietrza często połączona z dużą wilgotnością, ruch powietrza wymuszamy uchylając drzwi lub okno

Zima – tempera w pomieszczeniu podobna jak w okresie letnim, bardzo niska wilgotność powietrza spowodowana centralnym ogrzewaniem, ruch powietrza wymuszamy wentylatorem lub klimatyzatorem.

Decydując się na czyszczenie wykładzin metodą na mokro w pomieszczeniach biurowych lub hotelowych o większym metrażu warto rozważyć, aby prace wykonać w dwóch lub trzech etapach. Unikniemy w ten sposób uniedogodnień oraz nie dopuścimy do długotrwałego schnięcia co może skutkować nieprzyjemnym, stęchłym zapachem.

– Czyszczenie wykładzin PCV
– Czyszczenie tapicerki meblowej
– Czyszczenie posadzek twardych typu terakota gres lastryko itp.
– Czyszczenie posadzek z granitu płomieniowanego

Nie zwlekaj! Zamów bezpłatną wycenę prania lub czyszczenia już dziś!

Skorzystaj z naszej oferty na pranie i czyszczenie jeszcze dziś!