730 969 172
prestigoclean@gmail.com

Czyszczenie kostki brukowej Wrocław

Jak możemy pomóc Twojej kostce brukowej?

Ideą naszej firmy jest świadczenie usług czyszczenia metodą hydrodynamiczną-wysokociśnieniową na jak najwyższym poziomie zapewniając przy tym kompleksową obsługę i doradztwo.

Co nas wyróżnia?

Pracujemy na maszynach korzystających z własnego źródła zasilania. Dzięki takiemu rozwiązaniu:
– nie generujemy dodatkowych kosztów za energię elektryczną,
– nie ingerujemy w instalację elektryczną poprzez zmianę zabezpieczeń dla potrzeb pozyskania większego natężenia prądu,
– nie przeciążamy instalacji nadmiernym poborem prądu,
– możemy pracować w dowolnym miejscu z dostępem do wody.
Duża wydajność i moc maszyn zapewnia nam:
– wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń,
– krótki czas realizacji zleceń.
Niezależny moduł podgrzewający wodę gwarantuje:
– efektywną pracę w niskiej temperaturze otoczenia typu jesień – zima ,
– rezygnację z zastosowania środków chemicznych wspomagających czyszczenie
lub w znacznym stopniu ich ograniczenie.

 
-Czyszczenie kostki brukowej
 (betonowej, granitowej),
-Usuwanie zabrudzeń ropopochodnych, plam z oleju, tłuszczu, smaru, grilla,

 

Podczas usuwania tego typu zabrudzeń istotną rolę odgrywają dwa czynniki:
-temperatura wody ok. 100*C
– wspomagające środki chemiczne o odczynie zasadowym lub rozpuszczalniki organiczne. Skuteczność tych środków uwarunkowana jest od temperatury otoczenia, stopnia zabrudzenia i czasu w jakim chemia oddziałuje na plamy. Często bywa tak, że prace prowadzimy dwuetapowo używając danych preparatów na przemian tak, aby plamy oleju usunąć w całości a nie tylko powierzchniowo.

-Usuwanie zabrudzeń pobudowlanych, resztek zapraw cementowych, farb akrylowych, ftalowych, emulsyjnych oraz innych,


W tym przypadku istotna jest wydajność maszyn wysokociśnieniowych, która powinna wynosić od 250 do 500 bar i wydatku wody od 900 do 1300 L/h co zapewnia nam dużą skuteczność czyszczenia. Często spotykamy się z sytuacją gdzie próbuje się nadrobić braki w sprzęcie środkami chemicznymi na bazie kwasu solnego lub fosforowego. Efektem takich działań jest trwałe przebarwienie kostki lub wytrawianie. Jej powierzchnia staje się szorstka i porowata efekt szczególnie bardzo mocno widoczny na kostkach barwionych.

 

-Usuwanie z kostki brukowej-granitowej nalotów cementowych po spoinowaniu,

Alternatywą dla zasypywania spoin kostki granitowej piaskiem lub mączką granitową jest wypełnianie spoin suchą zaprawą cementową. Często po spoinowaniu pozostaje szary nalot, usuwając go używamy mieszaniny kwasów. Kwasy i ich stężenie dobieramy w zależności od stopnia zabrudzenia. Granit w przeciwieństwie do kostki betonowej w swojej strukturze nie zawiera wapnia dlatego jest obojętny na działanie kwasów. Podczas płukania redukujemy ciśnienie wody by nie uszkodzić zaprawy wypełniającej szczeliny.

-Usuwanie mchów, porostów – zabezpieczanie przy użyciu środków chemicznych co spowalnia ponowne narastanie,

Po gruntownym czyszczeniu, część zarodników mchu może nadal pozostawać w podłożu dlatego w sprzyjających warunkach istnieje duże prawdopodobieństwo szybkiego ich odrodzenia. Aby temu zapobiec na miejsca szczególnie podatne aplikujemy środki zwalczające mchy, staramy się tak dobierać sprawdzone preparaty żeby działały wybiórczo nie niszcząc otaczającej nas roślinności.

 

-Usuwanie z kostki brukowej  przyklejonych gum do żucia,


Problem dotyczy głównie chodników przed wejściem do sklepów, galerii handlowych, kin, restauracji, pubów, urzędów oraz wszędzie tam gdzie mamy wzmożony ruch pieszych. Najczęściej stosowane metody usuwania gum do żucia to sodowanie, wykorzystanie zdzieraków lub urządzeń parowych. Są to działania punktowe i doraźne, oczyszczające niewielkie fragmenty kostki z różnym skutkiem. W naszej ofercie zapewniamy czyszczenie wstępne, które ma za zadanie odsłonić wszystkie ślady po gumach a następnie ich usunięcie gorącą wodą pod ciśnieniem. Kostka po takich zabiegach wygląda jak nowa, jest wolna od wszelkiego rodzaju zabrudzeń na całej jej powierzchni.

-Uzupełnianie braków w fugach piaskiem,


Po gruntownym czyszczeniu kostka brukowa poddawana jest uzupełnianiu spoin. Posiadamy w ofercie piasek kopany, bardzo miałki, idealnie nadający się do drobnych szczelin, piasek rzeczny oraz mączkę granitową, która ze względu na swą strukturę po zasypaniu tworzy twardą zbitą spoinę idealnie sprawdzającą się w spoinowaniu kostki granitowej stabilizując ją. Wadą mączki granitowej jest jej twardość i ostrość. Wnosząc ją do pomieszczeń na podeszwach butów w postaci pyłu zaczyna działać pod stopami jak papier ścierny na posadzkę w szczególności są narażone posadzki drewniane, lakierowane oraz marmurowe (polerowane mogą ulec w szybkim czasie zarysowaniu lub zmatowieniu).

-Barwienie kostki brukowej,

-Impregnowanie/zabezpieczanie kostki brukowej przed zabrudzeniami

Sprawdź nasze referencje i przekonaj się, że jesteśmy firmą godną zaufania, wykonującą usługę czyszczenia kostki brukowej we Wrocławiu!

Nie zwlekaj! Zamów bezpłatną wycenę czyszczenia kostki brukowej już dziś!

Skorzystaj z naszej oferty na mycie kostki brukowej jeszcze dziś!