730 969 172
prestigoclean@gmail.com

Mycie elewacji

Ideą naszej firmy jest świadczenie usług czyszczenia metodą hydrodynamiczną-wysokociśnieniową na jak najwyższym poziomie zapewniając przy tym kompleksową obsługę i doradztwo.

Co nas wyróżnia?

Pracujemy na maszynach korzystających z własnego źródła zasilania. Dzięki takiemu rozwiązaniu:
– nie generujemy dodatkowych kosztów za energię elektryczną,
– nie ingerujemy w instalację elektryczną poprzez zmianę zabezpieczeń dla potrzeb pozyskania większego natężenia prądu,
– nie przeciążamy instalacji nadmiernym poborem prądu,
– możemy pracować w dowolnym miejscu z dostępem do wody.
Duża wydajność i moc maszyn zapewnia nam:
– wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń,
– krótki czas realizacji zleceń.
Niezależny moduł podgrzewający wodę gwarantuje:
– efektywną pracę w niskiej temperaturze otoczenia typu jesień – zima ,
– rezygnację z zastosowania środków chemicznych wspomagających czyszczenie
lub w znacznym stopniu ich ograniczenie.

Czyszczenie elewacji bieżące mycie – doczyszczanie

Elewację wykonaną z tynku mineralnego czyścimy do wysokości 10 metrów bez korzystania z rusztowania bądź zwyżki. Dzięki temu nie tracimy czasu na jego montaż i demontaż ani nie narażamy elewacji na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne w postaci otarć obić. Nie niszczymy roślinności okalającej budynek. Czyszczenie wykonujemy przy użyciu gorącej wody oraz środków chemicznych biobójczych zawierających chlorek benzylo alkilodimetylowy, który jest niezwykle skuteczny w usuwaniu mchów, glonów, porostów i grzybów. Nie pozostawiamy smug w postaci nieregularnych pasów co można zaobserwować przy tradycyjnej metodzie mycia lancą i zimną wodą.

Kiedy i jak często czyścić elewację?

Pora roku nie ma większego wpływu na skuteczne czyszczenie elewacji przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu. W okresie jesienno – zimowym można z powodzeniem wykonywać tego typu prace. Niedogodnością może być krótszy dzień pracy, komfort pracy czy temperatura spadająca poniżej 0 °C. Zaletą jest większa wilgotność powietrza ograniczająca w znacznym stopniu kurz unoszący się w powietrzu przez co zmniejsza się podatność elewacji na ponowne zabrudzenie. Również lepszy dostęp do powierzchni czyszczonej, w szczególności tam gdzie w pobliżu budynku rosną duże drzewa liściaste, ponieważ w okresie jesienno-zimowym nie mają one liści. W przypadku stosowania chemii mniejsza jest także podatność roślin drzewek i krzewów na ich uszkodzenie.

Tynki mineralne są warstwą dekoracyjno-estetyczną budynku, wizytówką naszego domu. Ocena kiedy nasza elewacja nadaje się do mycia, należy do nas samych. Cykliczne czyszczenie elewacji nie rzutuje na jej trwałość, a ma jedynie zapobiegać nawarstwianiu się osadów i poprawie jej strony estetycznej.

Malowanie czy odświeżanie elewacji? – co wybrać, by nie ponieść niepotrzebnych kosztów związanych z jej odnową.

Na malowanie elewacji wykonanej z mas polimerowych, silikonowych, silikatowych lub akrylowych powinniśmy decydować się w ostateczności, podczas zmiany koloru lub w przypadku kiedy powstałe na niej uszkodzenia mechaniczne są na tyle duże, że ich usunięcie wymaga ingerencji w całe podłoże, a nie tylko miejscowy retusz.

Retusz farbami miejsc uszkodzonych to jeden z najtańszych i najszybszych sposobów przywrócenia jednolitej barwy powierzchni elewacji. Po dokładnym umyciu, osuszeniu i wypełnieniu ubytków za pomocą wzornika kolorów dobieramy optymalny odcień farby, nie sugerując się oryginalnym kolorem, który pod wpływem warunków atmosferycznych może znacząco odbiegać od oryginału (w przypadku ciemniejszych kolorów różnica może być mocniej widoczna). Farby najlepiej nanosić natryskowo aby uzyskać łagodne przejście pomiędzy podłożem a nanoszoną farbą.

Warto jednak zastanowić się nad odświeżeniem, odnawianiem elewacji zamiast jej malowania

 

Sprawdź nasze referencje i przekonaj się, że jesteśmy firmą godną zaufania, wykonującą usługę mycia elewacji we Wrocławiu!

Nie zwlekaj! Zamów bezpłatną wycenę mycia elewacji już dziś!

Skorzystaj z naszej oferty na mycie elewacji jeszcze dziś!

Mycie dachów Wrocław